zorganizowało IX Bieg Norwidowski.
Bieg był rozgrywany tradycyjnie
między miejscowościami Głuchy i Dębinki,
których historia związana jest z C. K. Norwidem.

Trasa biegu była zróżnicowana na pięć dystansów dostosowanych do kategorii wiekowych uczestników, od najkrótszego dla najmłodszych biegaczy (3–6 lat) – odcinek 200 m, aż do 4500 m dla najstarszych (17 lat i dorośli).

Do biegu zgłosiło się 140 osób. Pierwsze miejsce wśród dorosłych na trasie o długości 4500 m zajął Kamil Gajewski z czasem 15:45,20. Kolejne miejsca na tym dystansie zajęli: Grzegorz Chojnacki i Dariusz Król. Jako jedyna wśród kobiet na dystansie 4500 m dobiegła Renata Koll z czasem 22:58,30.

Wśród chłopców na dystansie 2000 m pierwsze trzy miejsca zajęli: Daniel Chudy, Bartosz Uchal, Krystian Kostrzewa, zaś dziewczęta z najlepszymi czasami to: Karolina Krajewska, Magdalena Pakuła, Wiktoria Bulik.

Na trasie o długości 1000 m wśród chłopców królowali: Marcel Mroczek, Kajetan Zastawny i Patryk Michalik. Najszybsze dziewczęta na tym dystansie to: Maja Banasiak, Barbara Więch i Ewa Koźlik.

Najlepsi chłopcy w wieku 7–9 lat, rywalizujący na odcinku 500 m to: Tymoteusz Stańczak, Hubert Krajewski i Dominik Kosicki. Najszybsze dziewczęta biegu na 500 m to: Julia Augustyniak, Marysia Ruszczak i Marta Reska.

Najmłodsi biegacze, którzy osiągnęli najlepszy wynik na 200 m to: Franek Szewczyk, Tomasz Kowalski i Bartosz Jusiński. Najszybsze dziewczęta na 200 m to: Katarzyna Zastawna, Barbara Warowna i Laura Getka.

Po biegu wszyscy otrzymali posiłek regeneracyjny (napój i baton). Potem zaproszono wszystkich w okolice podium, gdzie zostały rozdane nagrody za pierwsze trzy miejsca, we wszystkich kategoriach, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. W sumie przygotowano 30 nagród, które w tym roku dofinansowano ze środków Powiatu Wyszkowskiego i Wójta Gminy Zabrodzie, który był patronem honorowym imprezy.

Po ceremonii wręczenia nagród wszystkich zaproszono na ciepły poczęstunek, który serwowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Zdjęcia wykonali: Arkadiusz Redlicki i Marcin Romeyko-Hurko